BOREAS KLİMA SAN. ve TİC. A.Ş.

BOREAS Klima, 2002 yılından bu yana Samsung firmasının klima sistemleri ve B2B projelerinde Türkiye, Irak, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Türkmenistan ve Özbekistan genel partneridir.

Bugüne kadar Samsung markalı klima sistemlerinin partnerlik faaliyetlerini yürüten BOREAS Klima, Ocak 2014 itibariyle yeni ve özgün tasarımı olan klima santralinin dizaynı ve üretimi ile pazardaki yerini güçlendirdi

Boreas Klima’nın temel önemli farklılıkları;
• Çelik karkaslı modüler klima santral tasarımı. Çelik malzemenin faydaları; santral iskeleti aluminyum profil ile karşılaştırıldığında yüklere dayanımı daha yüksek ve panel vidaları çeliğe daha sağlam tutunarak sızdırmazlığı cihaz ömrü boyunca sürdürür.
• Santral panel ve iskeletinden gerçekleşen ısı iletim değerleri düşürülmüştür.
• Tümüyle standart ISI KÖPRÜSÜZ dizayndır. Eurovent tarafından TB1 ısı köprüsüzlük değeri ile sertifikalandırılmıştır.
• İç Hücre Kenar tasarımları standart olarak yuvarlatılmış, özel PVC profiller ile takviye edilerek pürüzsüz iç yüzeyler elde edilmiştir.

BOREAS Klima; merkezi iklimlendirme sistemleri ile yüksek binalar, alışveriş merkezleri, hastaneler rezidanslar, oteller vb. tesislere iklimlendirme ve otomasyon çözümleri sunan bir mühendislik ve üretim firmasıdır.

Güçlü Mühendislik Kadrosu ile proje yönetimi, ürün ve sistem montajı, otomasyon sistem çözümleri ile pazarının gelecekteki standartlarını belirleyen Bores Klima yakında 20.000 m2 kurulu alan üzerine inşa edilmekte olan kendi üretim alanında paydaşlarına hizmet vermeye başlayacaktır.

Yurt içinde ve yurt dışında devam eden OEM işbirlikleri ile birlikte ağırlıklı olarak Avrupa, CIS, ve GCC bölgelerinde yerleşik distribütör firmalar aracılığı ile Boreas Klima yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kalitesinden ve adından söz ettirmektedir. Özellikle Avusturya, Kazakistan, Iran, Pakistan, Qatar, UAE ve Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen projeler Boreas markasının uluslararası arenada da tercih edildiğinin göstergesidir.

Şirket Künyesi

Şirket Ünvanı

BOREAS KLİMA Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi

Genel Müdür

Serdar Lulecioglu

Kuruluş Tarihi

1996

Faaliyet Alanı

Genel Klima Sistemleri

Faaliyet Merkezi

İstiklal Mah. Atatürk Cad. No: 25 Kıraç Esenyurt / İstanbul / Türkiye

Tel

+90 (212) 608 17 17

Faks

+90 (212) 437 80 71

Web Sitesi

www.boreasclima.com