CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Sivil Havacılık, savunma ve balistik alanında faaliyet göstermektedir.

Ankara – Malıköy Anadolu OSB’de 17.000 m2 alan üzerine kurulu İleri Kompozit imalat fabrikasında faaliyetlerine devam etmektedir. Açık Grubu tarafından 2012 yılında satın alınan şirkete bu güne kadar 20 milyon doların üzerinde yatırım yapılarak Türkiye’nin önde gelen kompozit imalatçıları arasında yer alması sağlanmıştır.

Sivil havacılık alanında uçak ve helikopterler için yapısal monolitik ve sandviç kompozit parça imalatı ve alt montajı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kabin için parçaların yerli olarak geliştirilmesi ve üretilmesi çalışmalarını Turkish Cabin Interior (TCI) ve Turkish Seats Industries (TSI) ile birlikte yürütmektedir. TAI (TUSAŞ – Türk Uzay ve Havacılık Sanayii A.Ş.), Airbus, UTC Aerospace, Sikorsky, Kale Aero, THY Teknik, Turkish Cabin Interior ve Turkish Seats Industries gibi şirketlerin onaylı tedarikçisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız uluslararası havacılık kalite yönetim standardı olan AS9100 sertifikası ile NADCAP NDT ve NADCAP Composite akreditasyonlarına sahiptir.

Savunma alanında geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan CES, askeri hava araçları için kompozit parçalar imal etmenin yanı sıra, zırhlı araçlardaki metal parçaları yeniden tasarlayıp kompozit olarak üretmesiyle de öne çıkmaktadır. Bu alanda FNSS, BMC, Otokar gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarına hizmet vermektedir. Aselsan, Havelsan ve Roketsan’ın da onaylı tedarikçisi olan firma, birçok önemli savunma projesinde aktif olarak yer almaktadır.

image image

CES balistik konusunda deneyimli ekibi sayesine geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde Türkiye’nin önde gelen balistik çözüm sağlayıcısı konumuna gelmiştir. Kara, deniz ve hava platformlarının güvenliklerinin artırılması için hafif kompozit zırh çözümleri (spall liner, add-on zırh) yanında, kişisel korumaya yönelik kask, yelek ve kalkan imalatı da yapılmaktadır. Özellikle askeri araçlara yönelik balistik çözümlerde Türkiye’nin önde gelen askeri araç imalatçılarının güvenilir çözüm ortağı konumundadır.


CES Airbus şirketinin onaylı tedarikçisidir.

image image

Şirket Künyesi

Şirket Ünvanı

CES İleri Kompozit ve Savunma Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Genel Müdür Vekili

Selçuk Şentürk

Kuruluş Tarihi

1996

Faaliyet Alanı

Havacılık ve Savunma Sanayii

Faaliyet Merkezi

Malıköy Anadolu OSB Mah. 12. Cadde No:20/A Sincan Ankara

Tel

+90 (312) 384 80 00 (Pbx)

Faks

+90 (312) 384 80 01

E-posta

info@ces.com.tr

Web Sitesi

www.ces.com.tr